Aracımın Aküsü Bitti Ne Yapmalıyım

Aracımın aküsü bitti ne yapmalıyım sorusunun cevabı için iletişime geçebilirsiniz .

Aracımın Aküsü Bitti Ne Yapmalıyım

Aracımın aküsü bitti ne yapmalıyım sorusu ile ilgili merak ettiklerinizi ve neler yapabilirsiniz onunla ilgili tavsiyeler verelim . Aküler aracın ilk çalışması esnasında gerekli olan enerjiyi, otomobilinize sağlayarak çalışmasına yardımcı olur. Takibi en çok aksatılan ve olmadık zamanlarda kötü sürprizler yaşayarak yolda kalmanıza sebep olan akülerinizin bakımını ve kontrollerini düzenli yaptırınız.

Araç Aküsü Neden Biter

Özellikle kışlık bakımları yaptırdığınız dönemde akü voltajını ölçtürmeniz akünün ömrü ile alakalı size bilgiler verecektir. Tüm bunları ihmal ettiğinizde ya da tüm bakımları aksatmamış olsanız dahi araçta teşhisini edemediğiniz şarj dinamosu arızası nedeniyle akünüz bitebilir ve aracınız çalışmayabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda eğer seyir halinde kırmızı ışıkta durarak bitme durumu yaşamış olabilirsiniz. Öncelikle güvenli bir şekilde aracınızdan inin aracınızı trafiğin akışını engellemeyecek şekilde kenara alın.

Akü Bittiğinde Yapılması Gerekenler

Otomobiliniz kullanırken ya da park halinde bekletirken bazı kuralları uygulamamanız sonucu kötü sürprizlerle karşı karşıya kalırsınız bunların içinde en sık karşılaşılan şüphesiz aracınızın aküsünün bitmesi. Aracımın aküsü bitti ne yapmalıyım sorunuzun cevabına kısaca bakalım:

  • Park halinde bıraktığınız aracınızda iç aydınlatmaların açık bırakılması.
  • Yolculuğunuz sırasında açtığınız havalandırmanızın aracınızı park ettiğinizde açık unutmanız.
  • Araç teybinin açık kalması ya da elektrik kaçağı yaparak aküden güç süzmesi
  • Araçta daha önceden belirlenmemiş olan elektrik kaçakları
  • Uzun süreli park etmeniz ve geldiğinizde akünün bitmiş olması
  • Araç elektrik aksamı olan şarj dinamosunun arızalı olmasına bağlı akünüzü şarj etmemesi
  • Akünün kullanım ömrünü tamamlaması
  • Çetin kış şartlarının yaşandığı bölgelerde akü suyunun donması

Gibi birçok sebep akünüzün arıza vermesine sebep olabilmektedir.

Böyle Bir Durumla Karşılaşınca Kimi Aramamız Gerekir

Aracımın aküsü bitti ne yapmalıyım ? Öncelikle bu gibi durumlar sadece park halinde yaşanmaya bilir trafik akışı içinde gerçekleşebilir ya da kısa süreli duraklamalar da gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda ilk öncelik güvenliktir. Aracınızı ve kendinizi güvenli hissettiğinizde yardım çareleri arayabilirsiniz.

Eşten Dosttan Yardım: ilk öncelik olarak size ulaşım sağlayabilecek yakınız varsa bilgi vererek yardımını isteyebilirsiniz. Takviye kablosu ve çalışır durumda bir araçla size ulaşabilirler. Ola ki aracınızın sadece akü ile ilgili problemi yoksa sizi evinize de götürme şansı verirler.

Çekici Hizmeti: iletişim kurduğunuz tamircinize kadar ulaşım sağlamanın en sağlıklı ve güvenli yolu size en yakın çekici hizmetine ulaşmaktır.

Yol Yardımı: garanti araçlarınız ile paket olarak verilen yol yardımı değerlendirebilir ve yardım alabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken kapsamları ve ücretleri kısmını iyi incelemenizdir.

Aracımın aküsü bitti yolda kaldım ne yapmalıyım

Öncelikle yapmanız gereken size hizmet verecek firmamızı arayabilir bölgede misafir ve yabancı iseniz en güvenilir tamir hizmetine sizi uygun fiyatlar ile ulaştırabiliriz . Hizmetlerimizden yararlanmak için 7/24 iletişime geçebilirsiniz .

Hizmet Bölgelerimiz

Dost Siteler

İstanbul Çekici

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button7/24 TIKLA ARA
WhatsApp chat